Něco o nás

O Sportklubu Bessie

Sportklub Bessie je amatérský rodinný sportovní klub založený v r. 2022, který se soustředí na závody v triatlonu, kvadriatlonu a běhu, ale i jiných závodů. Dále i pořádá menší sportovní závody především pro děti za účelem propagace a rozvoje sportu a zdravého pohybu na Praze 13. Název je trošku nestandardní, ale Bessie je naše ruská modrá kočka a už od začátku jsem se na závodech přihlašoval jako klub „Bessie“ až loni jsem ale založil zapsaný spolek s názvem Sportklub Bessie, z.s.

Kde a jak závodí členové klubu:

Klub, jak již bylo uvedeno, závodí v rozmanitých soutěžích – absolvování Jizerské 50 jak na běžkách, tak i v běhu, účast na Gladiátorech (ať již kratší vzdálenosti nebo třeba Runmaggedon na 21 km + 70 překážek v Harrachově), účasti na maratonech a půlmaratonech (PIM, Třeboňský), kvadriatlony Pilsenman (čtvrtá discipnína kajak), Hornettlon (čtvrtá disciplína brusle), triatlony (Pilsenman, Mácháčský pohodář, Pecácký triatlon…), prostě kdekoliv je něco zajímavého a časově vhodného.

Proč pořádáme závody?

Proč pořádáme závody? Je to vcelku jednoduché a docela prosté a obvyklé – prostě proto, abychom podpořili pohyb dětí a jejich zájem o sport. Chceme dělat menší závody v různých i neobvyklých disciplínách, zejména kvůli všestrannosti. Takže třeba triatlon brusle – koloběžka – běh. Nebo, pokud to půjde, běh do vrchu na Machu Pichu po BMX dráze. Chtěli jsme pořádat inline závody v hale Bronzová (v zimě je tam bruslení), ale konstrukce podlah haly to neumožňuje. Pokud někdo bude mít zájem o spolupořádání nebo bude mít nějaký zajímavý nápad či námět, může se ozvat, můžeme to zkusit realizovat. Co se týká závodů, pořádáme to vlastními silami, prozatím bez jakýchkoliv dotací (i když nyní už P13 o spolupráci žádat budeme). Chceme, aby výše startovného byla pouze symbolická, nikoliv v řádech stokorun… Výjimkou jsou závody pro dospělé, ale i tam bude výše startovného jen pokrývat náklady.